COVID-19 ile son haftalarda, işletmeler tamamen uzak olma yolunda büyük bir geçiş geçirdi. Birçok kuruluş “yeni normal” e uyum sağlıyor ve uzak işgücünü tam olarak desteklemek için rekor sürede yeni teknolojiler ve süreçler uygulamaya zorlanıyor.

İşverenler ve çalışanlar aynı hedefi paylaşırlar: bu zorlu zamanlarda üretken ve başarılı kalabilmeleri için riski en aza indirmek ve iş sürekliliğini sağlamak.

ActivTrak’ın kullanıcı etkinliği izleme araçları, hem yöneticiler hem de çalışanlar için herkes için daha iyi sonuçlar sağlayan bilgiler sağlar. Yeni veya genişleyen uzak iş gücünüzü yönetmenize yardımcı olması için ActivTrak’ı kullanmanın bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

1. İpucu: Aracıyı Uzaktan Dağıtın

Başarılı bir dağıtım, ActivTrak aracısını kurmakla başlar, böylece şifrelenmiş bir kanal üzerinden tekrar ActivTrak bulut örneğinize güvenli bir şekilde iletişim kurabilir. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak bunu başarmanın birkaç yolu vardır.

En yeni özelliğimiz olan Aracıyı Doğrudan Bağlantı ile Yükleme (aşağıda gösterilmiştir) dahil olmak üzere çeşitli çözümler sunmaktadır .

pasted_image_0__1_.png

2. İpucu: ActivTrak’ı İş Gücünüze Tanıtın

Müşterilerimizin çoğu, Activtrak’ı çalışanlarına nasıl tanıtmaları gerektiğini bilmek istiyor. Gereksinimler duruma göre farklılık gösterir, ancak ekibinizle ActivTrak hakkında iletişim kurarken genellikle önerdiğimiz birkaç en iyi uygulama vardır:

Şeffaf Olun

  • Çalışanlara iş faaliyetlerinin izleneceğini bildirin
  • ActivTrak’ı neden uyguladığınızı açıklayın
  • Çalışanlara hangi verilerin toplandığını ve nasıl kullanılacağını söyleyin
  • Çalışanları soru sormaya davet edin

Güven oluşturmak

Yalnızca çalışma saatlerinde cihazları izlemek üzere planlanmış izleme ayarlayarak mesai saatleri dışında çalışanların mahremiyetine saygı gösterin .

ActivTrak’ı İşbirliği Aracı olarak kullanma

Verimliliği ve etkileşimi teşvik etmek için veri analizlerini ekiplerinizle paylaşın . Toplanan verilere kolayca erişebilirsiniz, böylece her çalışan kendi verimlilik eğilimlerini görüntüleyebilir ve analiz edebilir.

3. İpucu: Uzak Gruplar Oluşturun

Gruplar kullanıcıları segmentlere ayırmanın işlevsel bir yoludur. Kullanıcılar birden fazla gruba ait olabilir ve bunlar hiyerarşik, konuma dayalı veya kuruluşunuzun modeline uygun herhangi bir şekilde kategorize edilebilir. Kuruluşunuz için nasıl grup oluşturulacağına genel bir bakış için aşağıdaki kısa videoyu izleyin.Alarmları Gruplara göre de ayarlayabilirsiniz.

4. İpucu: Yöneticilere Uzak Gruplara Erişim İzni Verin

 Gösterge Tablosuna yönetim ekibinize erişim verin . Yalnızca görüntülenebilir erişim veya tam yönetici hakları, ActivTrak Panosundan ayarlanabilir. Activtrak, yöneticilerin çalışanlarının verilerini, raporlarını ve öngörülerini görmesini kolaylaştırır.

unnamed.png

5. İpucu: Çalışma Saatlerini, Programları ve Raporları Ayarlayın

Çalışma Saatleri Raporu , çalışanlarınızın günlük faaliyetlerinin bir bakışta özetini almanın en kolay yoludur. İlk Etkinlik, Son Etkinlik, Üretken Zaman, Verimsiz Zaman ve her bir kullanıcının gününün ne zaman başladığı ve bittiği hakkında bir özet içerir.

unnamed__1_.png

İpucu 6: Uygulama Kullanımını ve Verimliliğini İzleme

Gösterge Tablosunda bulunan En İyi Uygulamalar pasta grafiği, kuruluşunuzun en sık kullanılan uygulamalarını ve web sitelerini özetler . “Tanımsız” sitelere ve uygulamalara filtre uygulayarak yeni veya önceden bilinmeyen uygulamaları düzenli olarak kontrol edin. Bu, ekibinizde SaaS uygulama kullanımının anlık görüntüsünü almanın harika bir yoludur.

unnamed__2_.png

Gösterge tablosundaki En İyi Uygulamalar’ı tıklamak, ayrıntılara gitmenizi sağlar. Hangi uygulamaların kullanıldığını, kimin tarafından ve ne sıklıkta yapıldığını öğrenin. Bu verileri, kullanılmayan ve kuruluşunuz için maliyet tasarrufuna neden olabilecek lisanslara sahip olduğunuz yeri belirlemek için de kullanabilirsiniz.

unnamed__3_.png

İpucu # 7: Kullanıcıların Verimliliğini Ölçün ve Analiz Edin

Uzak çalışanları kucaklayıp etkinleştirerek ve üretkenliklerini anlayarak işinizi hızlı bir şekilde dönüştürebilirsiniz. Başlamanız için bazı fikirler şunlardır:

Üst Düzey Performans Gösterenleri Belirleyin

Çalışanların üretkenlik düzeylerini anlamak ve verimli uygulamalar ve web siteleri kullanarak yığın sıralamalı bir görünüm elde etmek için En İyi Kullanıcılar raporunu kullanın . Bunu, ekipler veya bireysel çalışanlar arasında katılımı ve dostça rekabeti teşvik etmek için bir lider panosu olarak bile kullanabilirsiniz.

unnamed__4_.png

Verimlilik Raporlarını Kullanın

Verimlilik Raporu, çalışanların verimli bir şekilde harcadığı zamanı görmenizi sağlar. Bu rapor hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz .

unnamed__5_.png

Çalışan Verimliliği Davranışını Anlayın

Çalışanlarınızın zamanlarını nerede geçirdikleri hakkında bilgi edinmek için Ana Uygulamaları Gösteren En İyi Uygulamaları ve En İyi Siteleri görüntüleyin.

En İyi Kategoriler raporuyla çalışanların en çok hangi tür uygulamaları ve web sitelerini kullandığını öğrenin .

Kullanıcı etkinliklerinin ana kaydını görmek için Etkinlik Günlüğünü kullanın. Erişilen herhangi bir web sitesi, uygulama açıldı, giriş ve çıkış süreleri ve Pasif harcanan zaman burada tutulur.

unnamed__6_.png

Verimlilik Analitiğini Harici Kaynaklarla Entegre Edin

Verileri dışa aktarmak, sorguları gerçekleştirmek ve kullanıcı etkinliği verilerini BI ve Tableau ve PowerBI gibi veri görselleştirme araçlarıyla entegre etmek için Veri Bağlantısından yararlanın.

unnamed__7_.png

8. İpucu: Organizasyonel Davranışlar Temel Oluşturun

Tipik çalışma davranışlarının temelini oluşturmak, kullanıcılarınızın davranışsal anormalliklerini hızlı bir şekilde tanımlamanıza olanak tanır. Verimlilik, uyumluluk veya güvenlik açısından daha zararlı olabilecek davranışları ayırt etmek için Alarmlar kurabilir ve ağırlıklı bir risk puanı atayabilirsiniz.

unnamed__8_.png

9. İpucu: Güvenliği Artırmak için Kullanıcı İşlemlerini Anlayın

Güvenlik çevresi katlanarak genişliyor. Kurumsal güvenlik duvarlarının önemsiz hale geldiğini ve bunun yerine çalışanların ev ağlarına güvendiğini gördüğümüzden, kuruluşların güvenlik izlemesini buna göre ayarlaması gerekir. ActivTrak’ı aşağıdaki gibi güvenliğe özgü olayları izleyecek şekilde yapılandırın:

  • Yasak sitelere erişim
  • Yetkisiz uygulamaların kullanımı
  • Hassas bilgilerin bulut paylaşım sitelerine kopyalanması
  • USB Etkinlik İzleme

Güvenlik olaylarını algılamak için ActivTrak örneğinizi ayarlamanın birkaç yolunu öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyin.