Processera iş ortaklığı programı Müşteriler için Değer Yaratmak için Katma Değerli İş Ortaklığı Programlarımız ile Pazarı ve Kazancınızı birlikte büyütelim

“Bir araya gelmek bir başlangıç; bir arada tutmak ilerlemedir; birlikte çalışmak başarıdır. ”

— Henry Ford

ProcessEra’ nın ürün ve hizmetleri için dağıtım ağınının parçası olmaya davet ediyoruz. Çözümlerinizi ve hizmetlerinizi, birlikte ekosistem oluştururarak yıkıcı büyüme sağlayan güçlü pazar oyunları yapmak için birlikte kullanma fırsatı veriyoruz. Ortaya çıkabilecek fırsatlar oldukça şaşırtıcı olacaktır.

Bu amaçla İş Ortakları için farklı iş modelleri ve ekosistem modelleri oluşturduk. Hedef değeri yükseltmek ve kazan-kazan ilişkileri oluşturmak.

 • PE-SP-01 . Ortak Pazarlama Ortakları:  Aynı hedef kitlesine sahip

 

 • Katma Değerli Satıcılar / Sistem Entegratörleri:  Farklı satıcıların bileşenlerini bir araya getirerek tam bilgisayar sistemleri oluşturmada uzmanlaşmış bir kişi veya şirket. Yazılım geliştiricilerin aksine, sistem entegratörleri tipik olarak herhangi bir orijinal kod üretmez. Bunun yerine, şirketinizin bilgi işlem gereksinimlerini karşılamak için şirketinizin hazır donanım ve yazılım paketlerini kullanmasını sağlarlar.
 • Yönlendirenler:  Bir satıcının ürününü doğrudan dağıtmayan, ancak müşterilerini satıcıya yönlendirebilen satıcılar veya VAR’lar.
 • Beyaz Etiketleyiciler / OEM İş Ortakları:  Bir satıcının ürününü / çözümlerini kendi özel çözümlerine dahil eden iş ortakları. Ayrıca bir satıcının ürününü kendi markasıyla etiketleyen “beyaz etiketleme” iş ortaklarını da ekleyin.
 • Bundlers:  Müşterileri için çeşitli çözümleri tek bir pakette toplayan satıcılar. Bunlar VAR veya basitçe değiştirilmemiş çözümlerin distribütörü / satıcısı olabilir.
 • Yönetilen Hizmet Sağlayıcıları: Son yıllarda önemli ölçüde büyüyen bir kategori olan bu kuruluşlar, yalnızca altyapı ve ilk uygulama hizmetlerini değil aynı zamanda müşterinin ürünü, ağı ve onu destekleyen altyapıyı kullanmasına ve yönetmesine yardımcı olan hizmetlerdir.
 • Sektöre Özgü Ürün ve Hizmetler Bayiler ve Distribütörler:  Belirli bir hedef sektöre BT sistemleri / çözümleri sağlama konusunda uzmanlaşmış ortaklar. Bir satıcının çözümünü dikey özel hizmetler ile satabilir veya belirli bir endüstriye hizmet vermek için bir satıcının platformunu dikeyleştirebilirler.
 • Perakendeciler: BT veya yazılım çözümlerinin son perakendecileri.

Bunlar, ürünleri başka bir satıcının ürününe entegre edilebilecek veya ürüne entegre edilebilecek teknoloji sağlayıcılardır. Şirketin ürün ve pazar stratejisi için gereklidir, çünkü şirketin bu pazarlar için yeni ürün geliştirmelerine büyük yatırım yapmak zorunda kalmadan yeni bitişik pazarları yakalamasına ve girmesine izin verirler.

 • Platform Genişleticiler / Üçüncü Taraf Uygulama Geliştiricileri: Bunlar, şirketinizin ürünü veya başka bir şirketin ürünü tarafından sunulan platformun üstünde uygulamalar oluşturan eklentiler veya eklenti sağlayıcılarıdır. Çözümlerin işlevselliğini artırmaya, platformların son kullanıcılara değerini artırmaya ve şirketin ürünleri için sağlam bir destek tabanı oluşturmaya yardımcı olurlar.
 • Uygulama Araçları Sağlayıcıları: Bunlar, müşterilerin şirketinizin ürün veya platformlarını daha iyi kullanmalarına yardımcı olan “araçlar” konusunda uzmanlaşmış yazılım satıcılarıdır. Ürününüze değer katar ve pazardaki erişimini ve rekabet avantajını artırır.
 • Stratejik Teknoloji Entegrasyon Ortağı: Teknolojisi, hem ürünlerin özelliklerini hem de rekabet gücünü güçlendirmek için teknolojinizle derin entegrasyondan yararlanabilecek başka bir tedarikçi. Örneğin, son müşteriler için A’dan Z’ye, kapalı döngü pazarlama ve analiz paketi sağlamak için web analitiğini e-posta pazarlama çözümleriyle entegre etmek.
 • Dikeyleştirme Uzmanları: Birçok durumda, farklı sektörlerden müşteriler, şirketinizin temel ürünün yol haritasına girmek istemediği çok farklı veri modeli kullanım düzeylerine veya işlevsellik gereksinimlerine sahiptir, çünkü bu dikey sektörlerdeki pazar fırsatı çok sınırlıdır. İşte bu noktada dikeyleştirme uzmanları devreye giriyor. Bunlar, bu müşteriler için sektöre özgü çözümler oluşturmak üzere yazılım platformlarını özelleştirmeye odaklanan uzman şirketler. İş modelleri, niş endüstrilere odaklanmalarına izin veriyor (tek noktadan ürünler değil, tüm çözümler sunarak) ve bu sektörlerdeki müşterilere hizmet etmek için daha iyi konumlandırılmışlar.
 • Ortak Ürün Stratejisi Ortağı: Bunlar, şirketinizin, ürünün ele alınabilir ihtiyaçlarını karşılamayan belirli bir pazar segmentini yakalamak için ortak bir ürün geliştirebileceği ve pazarlayabileceği teknoloji satıcılarıdır.
 • Platform Sağlayıcıları: Platform genişleticilerin aksine, platform sağlayıcıları, platformunuza bağlı olan tedarikçidir. Onlarla uzun vadeli bir strateji oluşturmak istiyorsunuz, böylece hem siz hem de sağlayıcı için daha sıkı entegrasyon ve daha iyi teknolojilere yol açan karşılıklı olarak faydalı bir ilişki var.
 • Büyük Platform Kullanıcıları / Teknoloji Lisans Sahipleri: Platform sağlayıcılarının veya platform genişleticilerinin aksine, kullanıcılar çözümleri en üstte oluşturulan satıcılar veya platformunuzu yoğun şekilde kullanan müşterilerdir. Tipik olarak müşteriler olarak düşünülürler, ancak bir şirketin piyasada birikmesi ve itibarı üzerindeki etki düzeyi nedeniyle, sonuçta başka bir ortak türü olarak düşünülmelidir. Bir şirket, ortak olarak muamele ederek, ürün ve dağıtım stratejisini, her ikisinin de karşılıklı yararı için bu büyük müşterilerle daha iyi uyumlu hale getirebilir.