Otomatik Süreç Keşfi ile Başarılı RPA Uygulamasının Sürdürülmesi

İş süreci keşfi veya kısaca süreç keşfi, bir kuruluşun mevcut iş süreçlerini tanımlamak, haritalamak ve analiz etmek için kullanılan araç ve tekniklerin toplanmasıdır. Bu, başarılı iş süreci yönetimi (BPM) girişimleri ve RPA uygulamaları için kritik bir bileşendir.

Process Intelligence veya PI, teknolojideki en son terimdir ve kuruluşların süreç keşfi, süreç analizi ve sürekli süreç iyileştirme ile başa çıkma şeklini gerçekten şaşırtıcı bir şekilde değiştirmektedir.

Process Intelligence’ın bir kuruluşun iş süreçlerinin mevcut olduğu haliyle keşfi, süreç iyileştirmeleri için bir temel oluşturur ve iyileştirme için ele alınacak kilit sorun alanlarını belirler ve RPA’nın uygulama öncesi aşamasında tahmin çalışmasını ortadan kaldırır. Geleneksel süreç keşif araçları ve teknikleri çoğunlukla manuel olmuştur, ancak karmaşık yapay zekayı kullanarak ve iş zekası (BI) ve iş analizi araçlarında halihazırda toplanan ve kullanılan aynı verilerin bir kısmını kullanarak, süreç liderleri otomasyon öncesi süreç değerlendirmesini ve keşif.

Size bunu gösteren günlük bir benzetme vereyim: Arabanız size lastiklerinizden birinin düşük hava basıncına sahip olduğunu, ancak hangisinin veya ne kadar düşük olmadığını söylemiş olsaydı, ekstra havaya hangisinin ihtiyacı olduğunu bilemezsiniz. Hangi lastiği olduğunu anlamanın tek yolu arabadan çıkmak ve her lastiği kendiniz manuel olarak test etmektir. Bir RPA dağıtımından önce kuruluşlar, otomasyonun kendisinden yararlanacak alanları belirlemek için aylar harcayabilir. Şimdi, aracınız hangi lastiğin düşük hava basıncına sahip olduğunu söylerse, yine de her birini kontrol etmek için zaman harcıyor musunuz? Bu nedenle, bir kuruluş yeni bir RPA planı uygulamaya başlamadan önce, hangilerinin süreç otomasyonundan ve neden en çok yarar sağlayacağını hızlı ve kolay bir şekilde belirlemek için tüm iş süreçlerini tam olarak anlamak önemlidir.

Şimdi, burada İşlem Zekası sürecin toplam görünürlüğünü sağlar ve her işlem yürütme senaryosunu tanımlamak, incelemek ve anlamak için gereken süreyi büyük ölçüde azaltır. PI, yeni bir RPA dağıtımının ilk birkaç haftasında kaçınılmaz olarak ortaya çıkacak sorunları otomatik olarak ortaya çıkarır. Bu, her zaman hayal ettiğiniz mükemmel değişiklik uygulamasını gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

Süreç Zekası ayrıca hangi süreçlerin verimli bir şekilde ele alındığını, süreçlerin nasıl aktığını, sürecin iyileştirilmesi gereken yerleri ve sorunlu alanların nasıl düzeltileceğini vurgulayarak iş süreçlerinin nasıl çalıştığına dair tahminde bulunmaya yardımcı olur.

Süreç İstihbaratını RPA’nın yanına dağıtabilen kuruluşların artık hangi alanları otomatikleştireceklerini belirlemekten endişe etmesine gerek kalmayacak – sofistike bir PI çözümü denemeyi, hatayı ve tahmin çalışmasını süreç iyileştirme işleminden kaldırıyor. Sürecin bilgisi ve temel nedenlerin anlaşılmasıyla yöneticiler artık RPA dağıtımlarındaki iyileştirme fırsatlarını göz ardı edemeyecekler . Process Intelligence, süreçteki gizemleri hızla ortaya çıkarır ve çalışanların etkili değişiklikler yapmak için hızlı bir şekilde harekete geçebilmeleri için hemen sonuç verir.

Bugün, gelişmiş teknolojiyi kullanarak süreçlerini tanımlamak ve parçalamak için, işletmelerin AI destekli ABBYY Zaman Çizelgesi platformundan daha uzak görünmesine gerek yok . Sorunlu bir alanı tanımlamak Zaman Çizelgesi’ni kolayca alabilir. Geleneksel yöntemlerle, böyle bir süreç anlayışı elde etmek neredeyse imkansızdır ve yaklaşsalar bile, bir rapor hazırlamak hala aylar alır. Kuruluşunuz bu gelişmeleri yapmak için bu kadar uzun süre beklerse, başınız dertte, çünkü o zamana kadar iş ortamı büyük ölçüde değişmiş olacak. Ancak, ABBYY Zaman Çizelgesi tarafından sağlanan yeni yeteneklerle, işletmelerin beklemesine gerek yok hızla değişen bir iş ortamında iş açısından kritik iyileştirmeler yapmak.

RPA “işin geleceği” olabilir, ancak ABBYY Zaman Çizelgesi kuruluşların olduğu gibi süreç yürütme ve otomasyon planlarını nasıl ortaya çıkardıkları konusunda gerçek bir oyun değiştiricidir. Zaman Çizelgesi ”Analizini çalışırken gördüğünüzde merak edeceksiniz – neden kimse işe yaramayan eski önyargılı ve öznel yöntemlere güvensin ki?

İlgili Çözüm ve Hizmetlerimiz

Danışmanlık Hizmeti:

RPA Danışmanlık Hizmetleri

RPA süreçlerinin keşfi ve IPA yaklaşımı ile birlikte keşfi

Süreç Madenciliği Aracı:

ABBYY Timeline

Süreç Odaklı en gelişmiş Süreç Madenciliği Aracı

….

RPA Platformu:

Qbitra HyperAutomation Platformu

Sadece Bir RPA platformu değil, IPA ve BOT ile en gelişmiş çözümlerden

Bir önceki yazımız olan Dijital Belge Arşivleme ile İş Dönüşümünü Hızlandırın başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İletişim için İlgili Yöneticilerimiz

Bir önceki yazımız olan Dijital Belge Arşivleme ile İş Dönüşümünü Hızlandırın başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir önceki yazımız olan Dijital Belge Arşivleme ile İş Dönüşümünü Hızlandırın başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.