API ODAKLI OTOMASYON Otomasyonu Bir Sonraki Seviyeye Taşıyor

API Odaklı Otomasyon nedir?

API tabanlı süreç otomasyonu, Proses Otomasyonu için modern, en iyi uygulama yaklaşımıdır. İnsan görevlerinin bir API çağrısıyla değiştirilmesini içerir. Başka bir deyişle, bir kişinin bu görevi yerine getirmesini sağlamak yerine, bir sisteme bunu yerine getirmesini söyleriz.

Bu otomasyonun en belirgin örnekleri, görevin bir kullanıcının bir uygulamaya veri girmesini ve / veya bir uygulamadan veri almasını içermesidir. Söz konusu uygulamanın kullanıcı arayüzünde aynı işlevselliğe API uygulamaları seti üzerinden erişilebiliyorsa, BPM sunucusu o API’yi çağırabilir ve o göreve insan katılımını kesebilir.

Otomasyonu bir üst seviyeye taşımak

API tasarlama ve oluşturma, ProcessEra’nın temel hizmet tekliflerinden biridir. Bizim için, proses otomasyonu ve düzenlemeyi bir sonraki seviyeye taşımak için mevcut veya yeni API’leri kullanmanın yollarını belirlemek kolaydır.

Otomasyon için Süreç Modellemesi becerilerini kullanan ProcessEra, hedef BPM teknolojisinin daha iyi bir “Olmak” sürecini mümkün kılabileceği alanları belirlemek için müşterileriyle birlikte çalışır.

Processera, API’larla otomasyonunuzu en üst düzeye çıkarmaya nasıl yardımcı olur?

Processera’nın müşterilerin API güdümlü Süreç Otomasyonu elde etmelerine yardımcı olma yeteneği, süreç tasarımı, süreç düzenleme ve entegrasyon yeteneklerinin benzersiz kombinasyonuna dayanır.

İster otomasyonu artırmak için mevcut API’lardan nasıl yararlanılacağını tanımlasın, ister yeni API’ler oluşturun, API odaklı süreçlerimiz maksimum düzeyde otomasyon sunar. Kuruluşunuz dışında muhtemelen çok sayıda değerli API olduğunu fark etmek önemlidir. ProgramlanabilirWeb, bankalardan borsalara, hava tahmincilerinden Google Haritalar’a, AWS’den LinkedIn’e, SMS ağ geçitlerinden Türkiye Cumhuriyeti Devlet kurumlarına ve Microsoft Graph’a kadar 18.000’den fazla herkese açık API’yı listeler.

Tipik olarak API tarafından gerçekleştirilen işlevler rote edilir. API’ler aracılığıyla görevleri otomatikleştirmek, çalışanlarınızı bunun yerine insan zekası ve muhakeme gerektiren daha üretken görevler üstlenmeye zorlar.

İletişim için İlgili Yöneticilerimiz