Certified Information System Audit or (CISA) Sertifika Eğitimi

Eğitimin Kapsamı ve Amacı;

Certified Information System Auditor (CISA) sertifikası ana domainlerinin detaylı şekilde anlatılarak sertifika sınavına hazırlığın sağlanması amaçlanmıştır.

  • The Process of Auditing Information Systems (21 percent)
  • Governance and Management of IT (17 percent)
  • Information Systems Acquisition, Development, and Implementation (12 percent)
  • Information Systems Operations, Maintenance, and Support (23 percent)
  • Protection of Information Assets (27 percent)

CISA sertifikasyon programi ISACA organizasyonu tarafından yürütülen bir program olup bilgi sistemleri denetimi alanında dünya genelinde ve ülkemizde kabul görmüştür. CISA sertifikasyon sınavı bilgi sistemleri denetçilerinin sahip olması gereken denetim nosyonu, temel bilgi teknolojileri altyapısı ve kontrolleri bilgisini sınamaya yönelik bir sınavdır. Sınavı geçmenin yanı sıra deneyim koşuluyla birlikte bu teorik bilginin pratik deneyimle desteklenmesi sertifikasyon için ön koşuldur. (CISA is a globally recognized certification for IS audit, control, and security professionals with 3-5 years of experience in these roles. CISAs are recognized internationally as professionals with the credibility to leverage standards, manage vulnerabilities, ensure compliance, offer solutions, institute controls and deliver value to the enterprise. Often, CISA is a mandatory qualification for employment as an IT auditor.)

Kimler Katılmalı?

Her tür sektördeki şirketler için IT denetim, iç denetim, IT Yöneticileri, IT/Teknoloji altyapı yönetimi, IT yönetişim sorumluları, Bilgi güvenliği yönetimi ve yöneticiliği alanında profesyoneller yetiştirmeye yönelik uzmanlık eğitimidir.

** CISA certification is required in order to complete IT audits as mandated by the Banking Regulation and Supervision Agency, the regulation authority of Banking Sector in Turkey.

Metodoloji

Certified in the Governance of Enterprise IT (CGEIT) sertifikası ana domainlerinin anlatıldığı ve genel sınav soruları örneklerinin çözülerek yardımcı bilgilerin verileceği, IT yönetimi ve yönetişimi, Teknoloji altyapı yönetimi, Bilgi güvenliği yönetimi ve yöneticiliği rollerini üstlenmiş katılımcılar için eğitim içereği sağlanmaktadır. Bu eğitim Sertifikalı Bilgi Sistemleri Denetçisi (CISA) sinavı hazırlığı için geliştirilmiştir. CISA sinavı öncesi öğrenilmesi gereken tüm konular eğitim kapsamında işlenmektedir. Bu konular Bilgi Sistemleri denetim süreci, BT yönetişimi, BT hizmet sağlama ve destek, bilgi varlıklarının korunması konularından oluşmaktadır. Her konunun sonunda örnek CISA soruları çözülecektir

Eğitim süresi 5 gündür.

Eğitim Programında Ele Alınacak Konu Başlıkları:

CISA (Certified Information System Auditor) Training Outline