Süreç Madenciliği: İş Zekasından Bir İleri Adım-Akıllı İş YönetimiSadece sonuçları değil, sonuca götüren etkenleride analiz edin!

Bir organizasyonda gerçekleştirilen her şey, birlikte bir süreç içeren bir dizi ticari faaliyet gerektirir. Kurumun bir hastane, banka, üretici veya başka bir işletme türü olmasına bakılmaksızın, başarı düzeyi, birçok iş sürecini ne kadar iyi gerçekleştirip yönettiğine doğrudan bağlıdır.

Bununla birlikte, günümüzün iş zekası (BI) ve veri keşif araçları, kuruluşlara süreçleri hakkında yalnızca en temel bilgileri sağlar. Müşteri etkileşimlerini ve sadakatini geliştirmek, daha kaliteli ürünler oluşturmak, riski azaltmak, uyumluluğu sağlamak ve daha fazlasıyla doğrudan ilişkili kritik iş süreçleri detaylı analiz etmenin en önemli aracı TimelinePI öne çıkmaktadır.

Temel sorun, BI araçlarının genel olarak genel bir iş süreci bağlamında analitik sağlamamasıdır. İş Zekası ve veri keşif araçları belirli bir görev için anında ölçümler veya temel performans göstergeleri sağlayabilirken, aşağıdaki gibi kritik sorulara cevap veremezler:

  • Bu görev/aksiyon hangi genel iş süreçlerinin bir parçası?
  • Bu görev/aksiyon performansı, bu süreç içindeki diğer görevleri nasıl etkiler?
  • Performans kalitesi ve zamanındalık kabul edilebilir mi? Olmazsa, kök bu görevle ilgili sorunlardan mı yoksa sürecin başındaki diğer görevlerden mi kaynaklanıyor?
  • Bu görev/aksiyon ilgili süreç her yürütüldüğünde gerçekleştiriliyor mu? Değilse neden gerçekleşmiyor?

İş dönüşümü ve operasyonel mükemmellik bu soruların cevapları olmadan gerçekleşemez. Bu cevaplar  , tüm sürecin daha derin ve bütünsel bir şekilde anlaşılmasını ve her bir görevin performansının diğer görevleri nasıl etkilediğini anlamak için diğer iş zekası araçlarının ötesine geçen yeni, süreç istihbaratının etkin olduğu bir BI platformu aracılığıyla bulunabilir  .

TimelinePI, bir kuruluşun kritik operasyonel süreçlerini izlemek, analiz etmek ve iyileştirmek için gerekli olan yeni ve gelişmiş yetenekler sunan BI’daki bir sonraki evrimsel adımdır. Ayrı bir BPM veya süreç modelleme aracı gerekmez. Hem etkinliği hem de uyumluluğu izlemek için bir işlemin bireysel örnekleri hakkındaki verilere erişme ve analiz etme yeteneği sağlar.

Örneğin, acil servise giren bir hasta, çoklu bölümleri ve kayıt sistemlerini kapsayan bir süreçte ayrı bir unsurdur. Geldikten sonra triyaj yapılır, ardından hastaya bir oda ve sonra bir doktor atanır; değerlendirme ve tedavi gerçekleşir; hasta daha sonra kabul edilebilir veya taburcu edilebilir. İşlemin bazı bölümleri, triyaj işleminin bir hastanın düşük öncelikli olduğunu gösterip bekleme odasına geri gönderilmesi gibi dinamik olarak ayarlanabilir. İşlemdeki diğer adımların hastanın güvenliğini sağlamak için sıkı bir şekilde izlenmesi gerekebilir.

Açıkçası, bir organizasyonun her bir işlem türünü ve her bir işlem vakasını yönetme kabiliyeti, işlemlerin farklı çalışma koşulları altında, zamanın çeşitli noktalarında tam olarak nasıl yürütüldüğünü tam olarak anlama kabiliyeti ile doğrudan ilişkilidir. Geleneksel BI çözümlerinden farklı olarak, süreç istihbaratının etkin olduğu bir BI platformu, daha derinlemesine bir anlayış sağlayacaktır; bu, sağlık hizmet sağlayıcılarından finansal hizmet şirketlerine ve üreticilere kadar hemen hemen her endüstride operasyonel performansı optimize etmek için yeni fırsatların keşfedilmesini sağlar.

TimelinePI etkin bir BI platformunun günümüzün BI araçlarının uyuşmadığını sağlaması için üç temel avantaj vardır:

Birden fazla operasyonel sistemi kapsayan süreçleri anlamak 

Gerçek dünyadaki BT sistemlerinin karmaşıklığı ve çeşitliliği, BI, BPM ve süreç analizi teknolojilerinin yetersiz kalmasının nedenleridir. İşlem zekası, bireysel işlem adımlarının çoklu arka uç kayıt sistemlerinde yürütüldüğü ve herhangi bir kayıt sisteminin veya BPM teknolojisinin işlemlerin merkezi olarak yönetilmediği yerlerde – işlem tanımı işlemlerin bilinmediği durumlarda bile, işlemsel süreçleri keşfedebilmelidir. personel ya da yanlış belgelenmiş. Bu zorluklar, güçlü bir veri entegrasyon platformunun ve karmaşık bir işlem durum motorunun kombinasyonunu gerektirir. Bu teknolojilerin kombinasyonu, herhangi bir işlem yürütüldüğünde çoklu kayıt sistemlerinde geride bırakılan veri yapılarının keşfedilmesine ve toplanmasına olanak tanır ve bu verilerin işlem bağlamına göre korelasyonunu yönetir.

Bir sürecin etkinliğini arttırın.

Bir kuruluş, bir süreç boyunca israf, verimsizliklerin ve kaybın (zaman, çaba ve kaynaklar) tam olarak nerede gerçekleştiğini tanımlayabilir ve bu engelleri ve darboğazları azaltmak için zamanında harekete geçebilir. Örneğin, bir hastane acil servise yapılan ziyaretin her aşamasında hastanın ne kadar süre beklediğine cevap bulabilir, bir finans kurumu her adımda şu anda kaç ipotek başvurusu beklediğini bilir veya bir kuruluş hangi fatura yüzdesini takip ettiğini bilir. öngörülen işlem yolu ve neden. Soruların bazıları, tüm sürecin bir özeti kullanılarak ele alınmalıdır. Diğer durumlarda, süreç örneklerinin alt kümelerinin nasıl davrandığını anlamak, süreçlerin ne kadar iyi yürütüldüğü ve iyileştirme fırsatlarının bulunduğu yerler hakkında daha iyi bir görüş sağlayacaktır.

Önerilen işlem akışının ne sıklıkla takip edildiğinin belirlenmesi (işlem  uyumluluğu ) .

TimelinePI, beklenen veya öngörülen sürecin istisnalarının ne zaman ve nerede gerçekleştiğini, örneğin faaliyetler tamamen atlandığında, sıra dışı yapıldığında veya tekrar edildiğinde bu tanımlar. Bu analizin oldukça etkileşimli olması ve kullanıcının süreci daha iyi anlaması için süreç verilerini incelemesine izin vermesi gerekir. Analistler, her adımda kaç istisna ortaya çıktığını anlayarak, gerçeğe dayalı personel veya süreç değişikliklerinin odaklanacağı ve yapılacağı alanları daha iyi anlayabilir.

Gerçekten eksiksiz bir BI-İş Zekası platformu ayrıca, bir sürecin her bir örneğinden toplanan gerçek operasyonel verilere dayanarak, süreç performansına ve süreç performansına uygunluk sağlayan süreç zekası da sağlayacaktır. Süreç seviyesine kadar olan bu yeni analitik derinlik, yeni verimlilik, etkinlik ve uyumluluk seviyelerini elde etmek için mutlak bir zorunluluktur.

Süreç Madenciliği ÇözümleriAlternatif Ürünler

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizimle iletişime girerek mevcut süreçlerinizin nasıl iyileştirileceği ve RPA konusunda fırsatlar için ÜCRETSİZ Ön Danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz

İletişime Geçmeniz için İlgili Yöneticilerimiz

Dijital Dönüşümünüzde Size Rekabette Öne Çıkaran Akıllı Çözümler Sunuyoruz.

%d blogcu bunu beğendi: